Co nového na letošním AUTHOR Král Šumavy MTB 2017

Co nového na letošním AUTHOR Král Šumavy MTB 2017


Nezbývá již mnoho dní do okamžiku, kdy zas po roce na klatovském náměstí zazní tóny hitu od Manowar a startovní výstřel vás vypustí na trasy AUTHOR Krále Šumavy.

Pro letošní rok si pro vás pořadatelé připravili trasy o délce 46 km, 70km a 105 km, kde je ta nejdelší trasa součástí STRABAG MTB marathon cup 2017. AUTHOR Král Šumavy je již třetím rokem součástí prestižní evropské série BIKE24 MarathonMen Europe, tak se můžeme těšit na nejen na elitní jezdce českého poháru MTB, ale i na kvalitní zahraniční účast. Z českých sportovních osobností uvítáme na startu Lukáše Bauera.

AUTHOR Král Šumavy je ale závodem pro širokou veřejnost a jak řekl ředitel závodu Radek „Ogar“ Otrusina…“ u nás jsou králové a královny všichni, kteří závod dokončí…….“ připravili jsme zábavu opravdu pro každého. Závodní klání začne již v pátek odpoledne uprostřed historického centra města Klatov eliminačním sprintem „Královské kostky“, od pátečního odpoledne během prezentace je již otevřena „shopping zóna“ v místě cílového stadionu, kde můžete v případě potřeby doplnit svoje vybavení.

V letošním roce byla zahájena spolupráce s dodavatelem sportovní výživy firmou PENCO, která dodá nejen iontové nápoje a gely na občerstvovací stanice, ale jako dárek pro každého jezdce do startovního balíčku energetickou tyčinku a gel a pokud budete chtít více, bude možné zakoupit přímo na místě v prodejním stánku.

Cílový stadion v Lubech nabízí program i pro doprovod již od dopoledních hodin, pestrá nabídka prodejních stánků, prezentací našich partnerů bude provázet komentovaný příjezd závodníků do cíle. V cíli bude mít každý závodník možnost pořídit si pamětní fotografii na stánku Fotofofr, který bude umístěn hned za cílovým prostorem v Birell stanu čeká na každého závodníka občerstvení a nápojpro letošek jsme rozšířili nabídku nejen na tradiční guláš, ale nabídneme i sladké buchtičky se šodó a špagety s boloňskou omáčkou.

Již tradičně bude po vyhlášení vítězů tombola, do které je jako hlavní cena horské kolo od našeho generálního partnera firmy AUTHOR v hodnotě 40 000 kč a další hodnotné věcné ceny od našich partnerů.

Večerní program zahájí od 20.00 hudební vystoupení kapely Pilsen Queen Tribune Band po které bude promítán krátký videoklip ze závodu. Po projekci bude další hudební program kapely Brenda5 až do konce ve 24:00.